o mnie

 

To ja

Uwielbiam atmosferę ślubu!
Nigdzie indziej nie ma, skupionych w jednym miejscu, tylu szczęśliwych osób.

Zajmuję się fotografią ślubną – jej szczególną odmianą którą niektórzy nazywają stylem FASHION.

Na czym to polega?

W swojej pracy korzystam z kreatywnego oświetlenia zewnętrznego, takiego samego jak w profesjonalnych sesjach fotografii mody.
Nadaje to fotografiom niesamowitą głębię przestrzenną i charakter, którego nie da się „wydobyć” z tych momentów  w żaden inny sposób.

 

 

Jak fotografia fashion wygląda w praktyce?oswietlenie3

Zarówno w trakcie przygotowań,  błogosławieństwa, jak i ceremonii ślubnej oraz na sali weselnej moją pracę wspomaga kilka zewnętrznych, rozmieszczonych w różnych miejscach lamp błyskowych. To one rozświetlają  welon Panny Młodej tworząc jasną aureolę wokół twarzy, one sprawiają że nawet w bardzo ciemnych kościołach ślub wygląda jak w romantycznym filmie.
Dzięki temu sala weselna jest rozświetlona ze wszystkich stron i ładniejsza niż w rzeczywistości.

Ale czy dobre oświetlenie ma aż tak wielki wpływ na zdjęcia?

Tak, wszystkie ciemne kościoły oraz kościoły z mieszanym oświetleniem – dziennym oraz halogenowym lub pochodzącym z świetlówek energooszczędnych nie spełniają wysokich wymagań dotyczących oświetlenia fotograficznego. Zazwyczaj objawia się to cieniami pod oczami osób fotografowanych, dziwnym kolorem skóry oraz brakiem tzw. światłocieni i przestrzenności zdjęć. Obok można porównać czym się różni światło kreatywne od zwykłego oświetlenia będącego w kościele>

 

Dane techniczne:

Pracuję sam lub, w trakcie ceremonii, z asystentem. Wykonuje także reportaże przy udziale dowolnego drugiego fotografa ślubnego. W kościele oraz na przyjęciu posługuję się 3-4 zewnętrznymi lampami błyskowymi. Oprócz tradycyjnego reportażu, sugeruję na pamiątkę także zdjęcia pozowane z rodziną i przyjaciómi. Sesję plenerową robimy albo króciutką w dniu ślubu albo pełną w inny dzień albo nawet obie. Zdjęcia otrzymacie na eleganckim metalowym pendrive (ma dłuższą żywotność niż płyta DVD) oraz w galerii internetowej w ciągu 2-3 tygodni od ślubu. Wszystkie perfekcyjne w dużej rozdzielczości. Album w formie fotoksiążki lub tradycyjny wyklejany (Albumy płatne wg cennika dostawcy. Macie wpływ wybór zdjęć)

 

 

 

 

Kontakt:

Maciek Kwarciak tel. 602 430 294

maciek@maciekkwarciak.pl